Pondelok, 24. november 2014.  Na Slovensku Emília, zajtra Katarína.  V Česku Emílie, zajtra Kateřina.

IT  >  Veda a technika

 LinuxOS – správy Náhľad stránok zdroja

Slovenský linuxový portál

 1. 02hod: Malware kampaň špionáže zo strany západných tajných služieb teraz…

  Malware kampaň zo strany západných tajných služieb teraz zasiahla Rusko a Saudskú Arábiu, rovnako ako Mexiko, Írsko a Irán. Malware použitý na túto kampaň má podobu naozaj vysoko-sofistikovaného backdoor-kódu s označením "Regin" a infiltruje vládnu a priemyselnú infraštruktúru spomínaných krajín. Celý škandál s Regin sa prevalil na verejnosť, keď bezpečnostná spoločnosť Symantec zistila najnovšiu variantu tohoto modulárneho backdoor-kódu. Jeho sofistikovanosť…

 2. 02hod: Backdoor CryptoPHP na veľkých OSS CMS

  V skriptoch a témach pre redakčné systémy Worpress, Drupal a Joomla, nepochádzajúcich z dôveryhodných zdrojov, bol zistený škodlivý kód backdoor-malware s označením CryptoPHP. Pokiaľ máte vo svojom kóde riadok <?php include('assets/images/social.png'); ?>, tak sa vaše stránky s najväčšou pravdepodobnosťou stali súčasťou botnetu CryptoPHP. Stopy pôvodu škodlivého kódu smerujú do Moldavska. Bližšie informácie v zdroji správičky na worfence.com

 3. 2dni: E-cigarety vraj môžu prenášať malware na PC

  E-cigarety môžu prenášať malware na PC, pokiaľ sa dajú nabíjať do USB portu na PC. Pozri si diskusiu, ktorá to tvrdí na reddit.com. A keďže za všetko zlé na svete môžu Rusko alebo Čína, tentokrát z toho obviňujú Čínu ...

 4. 3dni: Detekt: open-source anti-spyware nástroj pre bežných užívateľov Win PC

  Nástroj Detekt je open-source anti-spyware nástroj pre bežných užívateľov Win PC.Autorom je berlínsky vývojár Claudio Guarnieri. Je zameraný na ochranu nezávislých novinárov a aktivistov, používajúcich Windows PC. Stiahnutie inštalačného súboru pre Windows PC.

 5. 3dni: Dobrá správa pre užívateľov WhatsApp

  Na open-source vývojárskej komunite Open Whisper Systems bolo oznámené partnerstvo s WhatsApp, najpopulárnejšou "messaging" aplikáciou na svete. WhatsApp začleňuje odteraz protokol TextSecure do svojich klientov a poskytuje už v predvolenom nastavení "end-to-end" šifrovanie pre svojich užívateľov.

 6. 3dni: Katastrofálne výsledky analýzy bezpečnosti a zabezpečenie súkromia pri…

  Proprietárny softvér BitTorrentsync je v súčasnej podobe dosť nespoľahlivý. Dosvedčujú tomu aj teraz objavené masívne zraniteľnosti kódu BitTorrentsync, ktoré vypovedajú o jeho zlyhaní v bezpečnosti. Kompletnú analýzu zlyhania bezpečnosti a zabezpečenie súkromia pri použití BitTorrentsync nájdete popísané v súhrne tu.

 7. 1týž: Kubuntu.sk skončilo

  Po dlhých rokoch ukončila svoju činnosť jedna z prvých slovenských stránok venovaných niektorej z distribúcií - Kubuntu.sk . Žiaľ, činnosť ukončilo aj kedysi veľmi aktívne diskusné fórum na subdoméne forum.kubuntu.sk .

 8. 1týž: Google vydalo pre Nexus zariadenia novú verziu operačného systému Android 5.0…

  Google vydalo novú verziu operačného systému Android 5.0 "Lollipop" pre Nexus zariadenia. Update sa k užívateľom šíri formou Over-The-Air.

 9. 1týž: Ruskí vývojári softvéru by mali spolupracovať s kolegami z BRICS

  Podľa najnovších správ z pôdy Ministerstva komunikácií RF by mali ruskí vývojári softvéru úzko spolupracovať s kolegami z krajín združenia BRICS (Brazília, Rusko, India, Čína a Južná Afrika). Rusko bude predsedať v BRICS v nasledujúcich dvoch rokoch.

 10. 1týž: Vydanie novej verzie operačného systému ReactOS 0.3.17

  V minulých dňoch ReactOS projekt oznamil vydanie novej verzie operačného systému ReactOS 0.3.17. Nová verzia má už zapracovanú (experimentálnu) technológiu NTVDM, ktorá predstavuje podporu veľkého množstva 16-bitových aplikácií. Podľa slov vývojárov je táto verzia ReactOS už dostatočne stabilná a vhodná na široké odskúšanie ...

 11. 1týž: Závažná zraniteľnosť Windows CVE-2014-6321

  Používatelia Microsoft Windows a najmä systémoví administrátori by mali spozornieť. Bola nájdená kritická chyba s označením CVE-2014-6321 v systémoch Windows Server 2003/2008/2012, Vista, 7, 8, 8.1 a Windows RT. Táto chyba umožňuje vzdialené spustenie akéhokoľvek kódu pomocou zaslania upravených paketov - remote code execution. Odporúča sa rýchla inštalácia systémových…

 12. 1týž: ProcDOT - grafická forma analýzy malware

  ProcDOT predstavuje free-nástroj, ponúkajúci grafickú formu analýzy malware. Výstup monitorovaných parametrov je formou grafu, čo uľahčuje spracovanie analýzy daného malware. Stiahnutie Linux/Win verzie..

 13. 1týž: Firefox Developer Edition

  Firefox Developer Edition je nová verzia kanálu pre prehliadač Firefox, ktorý nahradil Aurora (pred-beta kanál). Všetko ostatné v tomto novom vývojárskom kanáli ostáva rovnaké.

 14. 2týž: Warthunder na linuxe

  Dnes vyšla linuxová verzia free-to-play bojovej hry Warthunder. Hra je dostupná ale len pre 64 bitové linuxové distribúcie.

 15. 2týž: Salix-pre lenivých slackerov

  Veď pozrite sa na to sami poprípade si nájdite čas na vyskúšanie.

 16. 2týž: Kritická zraniteľnosť vo WordPress

  Bola objavená kritická zraniteľnosť vo WordPress (verzie 3.x až 4.0 WordPress) ktorá je podobná Drupal SQL injection zraniteľnosti. Obidve objavila fínska firma Klikki.fi Exploit vo WordPress je umožnený cez "default" povolenú "commenting" funkciu.

 17. 2týž: Ďalší spoluzakladateľ Pirate Bay - Fredrik Neij bol zatknutý v Thajsku

  Ďalší spoluzakladateľ Pirate Bay - Švéd Fredrik Neij bol zatknutý v Thajsku. Pirate Bay predstavujú známe BitTorrent index-stránky a tracker. Viac info v zdroji správy.

 18. 2týž: Spoznávame Python byte-kód

  Článok predstavuje nahliadnutie do štruktúry Python byte-kódu. Táto informácia môže pomôcť niekomu, kto začína s projektom reverzného inžinierstva na Python-e.

 19. 2týž: Pripojenie na Facebook sieť aj cez Tor

  Momentálne v skúšobnej prevádzke, je pripojenie na Facebook sieť cez Tor ... zdroj správy.

 20. 2týž: Tim Cook, CEO technologického gigantu Apple potvrdil, že je gay

  Tim Cook, výkonný riaditeľ technologického gigantu Apple potvrdil, že je gay. Podľa jeho slov je "byť gayom" ten najväčší dar od Boha (...) Cook tiež zdôraznil, že Apple má dlhú históriu podpory a obhajoby homosexuálneho manželstva. Zdroj správy.


Články sú aktualizované raz za hodinu. Čas najbližšej aktualizácie: 17:05
Odkazy na jednotlivé články spolu s názvami a popismi sú získavané automaticky a zodpovednosť za ne nesú jednotliví vydavatelia.

info [zavinac] inespravy [bodka] sk
Anti© 2009-2014 Iné správy