Pondelok, 26. január 2015.  Na Slovensku Tamara, zajtra Bohuš.  V Česku Zora, zajtra Ingrid.

IT  >  Veda a technika

 LinuxOS – správy Náhľad stránok zdroja

Slovenský linuxový portál

 1. 5dní: Nový repozitár pre NVIDIA ovládače pre Fedora Linux

  Nový repozitár pre NVIDIA ovládače pre Fedora Linux sa volá fedora-nvidia.repo a je umiestnený na serveri negativo17.org. Opis určitých odlišností týchto balíčkov od balíčkov RPMFusion nájdeš aj spolu s postupom inštalácie repozitára tamtiež.

 2. 6dní: ToleranUX - fork linuxového jadra od feministiek

  Projekt ToleranUX je fork linuxového jadra od feministického združenia Feminist Software Foundation. Zdroj správy v ruštine. Projekt vznikol ako reakcia feministiek na vystúpenie, ktoré mal Linus Torvalds na konferencii Linux.conf.au na Novom Zelande.

 3. 6dní: NSA unáša botnety založené hackermi pre vlastnú špionáž

  NSA unáša botnety založené hackermi pre vlastnú špionáž. Viac na serveri motherboard.vice.com.

 4. 1týž: Backdoor NSA v OpenSSH daemon

  Správa NSA: Backdoor v OpenSSH daemon. PANT SPARTY je backdoor v SSH daemon pre *NIX, založený na OpenSSH portable. Rozsiahle infos o problematike na serveri spiegel.de.

 5. 1týž: Záchraňme rádio UBUNTU

  VÝZVA POSLUCHAČŮM: Záchraňme rádio UBUNTU! Ještě do 6.2.2015 máme možnost používat webové stránky na doméně http://ubunturadio.cz/. Po tomto datu doména i stránky zaniknou!

 6. 1týž: Microsoft preniesol open-source kompilátor Roslyn na GitHub

  Microsoft preniesol open-source kompilátor Roslyn na GitHub. Kód Roslyn je budúca generácia open-source kompilátora pre C # a Visual Basic, ktorá bola prenesená z CodePlex. Roslyn sa takto pripojí k niekoľkým ďalším open source .NET projektom, ktoré sú hosťované na GitHub ako súčasť .NET nadácie, vrátane ASP.NET 5 a .NET Core.

 7. 1týž: Vyšla nová verzia bezpečnostnej linuxovej distribúcie Tails 1.2.3

  Vyšla nová verzia bezpečnostnej linuxovej distribúcie Tails 1.2.3, obsahuje množstvo opravených bezpečnostných bugov, preto je nutné okamžité stiahnutie tejto najnovšej verzie Tails 1.2.3.

 8. 1týž: Nebezpečné MS Windows

  Americký hacker (vraj pre potreby americkej tajnej služby) vytvoril špionážny nástroj na sledovanie činnosti písania na Windows klávesnici. Pozri si video.

 9. 1týž: Zrušia vlády šifrovanie na Internete?

  Zrušia vlády šifrovanie na Internete? Svoje obavy zo zneužitia nedávnych teroristických útokov Charlie Hebdo vyjadril známy ekonóm a publicista Martin Armstrong.

 10. 1týž: Fedora 22: ako default používa lokálne DNS resolver

  Bolo oznámené, že budúca verzia operačného systému Fedora 22 bude v prednastavení používať svoje lokálne DNS resolver. Takéto resolver je dôveryhodné pre DNSSEC validáciu. Lokálne DNS resolver malo byť obsiahnuté už v terajšej Fedora 21, ale príde až v tejto verzii Fedora 22.

 11. 2týž: Nový experimentálny nástroj pre nastavovanie Intel GPU frekvencie pod Linuxom

  Intel Open-Source Technology Center uvoľnilo nový experimentálny nástroj - intel_freequency. Je určený pre nastavovanie taktovacej GPU frekvencie pre svoje HD Graphics subsystémy pod Linuxom. Je vhodný pre testovanie účinnosti, stability a debugging týchto problémov.

 12. 2týž: Používame príkazový riadok: príkazy na sieťový monitoring v Linuxe

  Prehľad príkazov na sieťový monitoring v Linuxe, ktoré sa zadávajú cez príkazový riadok.

 13. 2týž: Dyson: Debian derivát založený na illumos jadre (OpenSolaris)

  Vyskúšajte si LiveCD Debian derivátu - Dyson x86_64. Je založené na illumos jadre (+ libc, SMF init systém). Projekt illumos je bývalé OpenSolaris. Stiahnutie LiveCd a postup inštalácie.

 14. 2týž: Internet provider GOGO vydáva zfejkované SSL-certifikáty

  Bezpečnostný inžinier z Google obvinil na Twitter najväčšieho providera internetu v kabíne cestujúcich - GOGO, že vydáva falošné SSL-certifikáty. Čítaj zdroj správy.

 15. 3týž: OpenSSL: chybné generovanie EC kľúča

  Bolo oznámené chybné generovanie EC kľúča vo všetkých verziách OpenSSL.

 16. 3týž: Tails komunita: výzva na pomoc s portáciou Windows camouflage do GNOME 3.14

  Tails komunita vyzýva svojich priaznivcov, aby jej pomohli s portáciou maskovacej Tails vlastnosti "Windows camouflage" do desktopového prostredia GNOME 3.14. Je nutné úpraviť GTK a GNOME Shell témy. Spomínané "Windows camouflage" zabezpečuje maskovanie grafického vzhľadu sedenia v Tails Linuxe tak, aby navonok vyzeralo ako relácia vo Windows 8.

 17. 3týž: E. Snowden dokumenty: Viedeň je metropola špionáže pod taktovkou americkej NSA

  Z dokumentov E. Snowdena vyplýva, že Viedeň je metropola špionáže pod taktovkou americkej NSA. Investigatívny novinár Erich Möchel (ORF) teraz zhrnul tieto aktivity odpočúvacích agentov vo videu prednášky na 31. Chaos Communication Congress (31C3) v Hamburgu. Média z konferencie 31C3. Pre informácie o problematike si pozri zdroj správy.

 18. 3týž: Žaloba na Apple kvôli podvádzaniu ohľadom množstva využiteľnej pamäte na zariadeniach…

  V USA bola podaná žaloba na spoločnosť Apple, pre podvádzanie zákazníkov ohľadom množstva dostupnej (využiteľnej) pamäte na iPhone a iPad od Apple. V skutočnosti je využiteľná pamäť o 1/4 menšia ako udávalo Apple pre tieto výrobky. Takto vraj Apple "agresívne presadzovalo" svoju platenú službu pre ukladanie dát na serveroch, namiesto pre ukladanie dát na zariadení iCloud. V článku sa ďalej uvádza aj zavádzanie užívateľa pri označovaní platených aplikácií…

 19. 3týž: Bezpečnostná zraniteľnosť Thunderstrike a proof-of-concept EFI firmware rootkit pre Apple…

  Po prvý krát bolo proof-of-concept EFI firmware rootkit pre Apple MacBook prezentované na 31. Chaos Communication Congress (31C3) v Hamburgu. Využíva stále neopravenú bezpečnostnú zraniteľnosť Apple EFI firmware - Thunderstrike, umožňujúcu trvalé zapísanie zfejkovaného firmvéru do vnútra boot ROM-ky. Potenciálny bootkit môže byť potom ľahúčko inštalovaný do mašiny…

 20. 3týž: P.F. 2015

  Nový Rok 2015: Zdravie, šťastie a spokojnosť našim čitateľom a fanúšikom (fanúšičkám) želá Linuxos.


Články sú aktualizované raz za pol hodinu. Čas najbližšej aktualizácie: 15:30
Odkazy na jednotlivé články spolu s názvami a popismi sú získavané automaticky a zodpovednosť za ne nesú jednotliví vydavatelia.

info [zavinac] inespravy [bodka] sk
Anti© 2009-2015 Iné správy