Piatok, 27. február 2015.  Na Slovensku Alexander, zajtra Zlatica.  V Česku Alexandr, zajtra Lumír.

IT  >  Veda a technika

 LinuxOS – správy Náhľad stránok zdroja

Slovenský linuxový portál

 1. 11hod: Web stránka Lenovo.com bola hacknutá

  Web stránka Lenovo.com bola hacknutá. Po kliknutí na túto webstránku ste boli presmerovaní na Twitter účet hackerov @LizardCircle. Teraz funguje presmerovanie celej webstránky na CloudFlare DNS resolution stránku.

 2. 12hod: Prečo som povedal zbohom Googlu, Applu a MS

  Zaujímavé čítanie priniesol Dan Gillmore. Odkaz TU.

 3. 2dni: Nebezpečné mobilné app ľahko zistí vašu polohu a smer pohybu

  Bolo oznámené, že vzniklo bezpečnostné riziko pre užívateľov mobilných zariadení, a síce, že meranie celkovej spotreby energie z mobilného telefónu v priebehu časového intervalu úplne odhaľuje polohu telefónu a smer pohybu tohoto mobilného zariadenia. V súčasnej dobe je k dispozícii na Google Play 179 aplikácií, ktoré zbierajú takúto informáciu,…

 4. 3dni: Samba bezpečnostná zraniteľnosť (CVE-2015-0240)

  Samba bezpečnostná zraniteľnosť (CVE-2015-0240) smbd file server daemona. Postup fixácie zraniteľnosti v RedHat a pomocou update vo Fedora 21.

 5. 3dni: Linux v anime

  Síce staršia, ale za to srandovná anime progagácia Linuxu. http://ho.tlo.li/.

 6. 3dni: Nová verzia linuxovej distribúcie Bodhi Linux 3.0.0

  Nová verzia linuxovej distribúcie Bodhi Linux 3.0.0, ktorá je založená na Ubuntu 14.04 LTS Core, používa desktopové prostredie Enlightenment 19.3. Za zmienku stojí aj vylepšené AppCenter, ponúkajúce široké spektrum inštalačného softvéru. Odkazy na image inštalačné súbory nového Bodhi Linux 3.0.0 nájdeš tu.

 7. 3dni: Budúce jadro Linux 4.0

  Po verzii linuxového jadra 3.19 bude nasledovať verzia 4.0. Rozhodlo o tom hlasovanie používateľov sociálnej siete Google+. Viac v Linusovej správe na LKML. Zároveň bol vydaný prvý Release Canditate verzie 4.0.

 8. 3dni: NSA/GCHQ skompromitovali nové SIM karty od holandskej firmy Gemalto

  Pri SIM kartách vyrobených po roku 2010, boli odcudzené továrenské šifrovacie podpisové kľúče. Médiá Snowdenovu reveláciu ignorujú. Zdroj: theintercept.org

 9. 6dní: Recenzia UBUNTU telefónu

  Krátka recenzia BQ Aquaris E4.5 Ubuntu Edition telefónu.

 10. 1týž: Boli ste odpočúvaný?

  Ak chcete zistiť, či ste boli sledovaný, odpočúvaný agentúrami GCHQ alebo NSA, tak stačí vyplniť tento formulár. Na tej istej stránke sa dozviete viac.

 11. 1týž: HTTP/2 je dokončený

  Doterajší protokol HTTP/1.1 je tu od konca 20 st. Konečne sa dočkal novej verzie. Je založený na protokole SPDY od Googlu a mali by sme sa ho nabažiť už v rozmedzí niekoľkých mesiacov. Viac v pôvodnej správe od šéfa standardizačnej skupiny IETF HTTP Working Group Mark Nottingham.

 12. 1týž: Možno najväčší Backdoor exploit v dejinách, z dielne NSA

  A je to tu! Na možno najväčší Backdoor exploit v dejinách počítačov, z dielne NSA, upozornila ruská spoločnosť Kaspersky Lab. Už veľmi dlho Rusi a Čína upodozrievali firmvér hardvéru (napr. hard-disku) ako nositeľa malware-kódu. Patrí sem aj firmvér takých spoločností, ako sú: Western Digital Corp, Seagate Technology Plc, Toshiba Corp, IBM, Micron Technology Inc a Samsung Electronics…

 13. 1týž: Februárove patche vydané spoločnosťou Microsoft sú chybné

  Ďalšie chybné februárové Microsoft patch (KB3023607), spôsobilo, že užívateľ Cisco AnyConnect sa nemôže pripojiť v Windows 8.1 do VPN.

 14. 1týž: Firefox Nightly kanál teraz používa Shumway na prehrávanie Flash videa na Amazon.com

  Firefox Nightly kanál teraz používa Shumway na prehrávanie Flash videa na Amazon.com. Pripravuje sa podpora prehrávania Flash videa aj na viacerých iných flash-sajtoch.

 15. 1týž: Výzva Tails komunity na testovanie verzie Tails 1.3~rc1

  Je tu výzva Tails komunity na testovanie verzie Tails 1.3~rc1. Vyskúšaj si novinky: zabudované AppArmor na ochranu Tor prehliadača voči rôznym typom útokov; nový Electrum bitcoin klient (treba inštaláciu); podporu obfuskovaným obfs4 Tor bridges. Veselé obfuskovanie! Online Changelog pre verziu Tails 1.3~rc1.

 16. 1týž: Plasma 5.2

  Pre všetkých faúšikov prostredia KDE je tu zaujímavá recenzia s bohatou obrazovou dokumentáciou. Recenzia KDE Plasma 5.2 implementovaná v Kubuntu 15.04.

 17. 1týž: MS včera opravil 15 rokov starú chybu

  Chyba s označením MS15-011 bola opravená po dlhých 15 rokoch. Umožňovala útok typu Man-in-the-middle, prostredník ktorý bude medzi stanicou a serverom Active Directory. Čiže útočník mohol ovládnuť akýkoľvek PC v LAN. Pre bližšie info Zdroj správy.

 18. 2týž: Vyšla nová verzia Kali Linux 1.1.0

  Vyšla nová verzia linuxovej distribúcie Kali Linux 1.1.0, založenej na Debian. Predstavuje prepracovanú distribúciu BackTrack Linux a je určená na penetračné testovanie. Za tým účelom ponúka viac ako 300 penetračných nástrojov.Stiahnutie Kali Linux 1.1.0.

 19. 2týž: Live patching pre linuxové jadro 3.20 ako náhrada kSplice

  RedHat a SUSE spoločne uvedú riešenie Live patching v Linux 3.20. Riešenie vzniklo ako kooperácia oboch spoločností v úsilí nahradiť proprietárnu službu kSplice.

 20. 2týž: Edward Snowden sa adaptoval

  Edward Snowden sa adaptoval a začína rozprávať po rusky. Nič nenasvedčuje tomu že by sa mal niekam sťahovať. Zdroj správy.


Články sú aktualizované raz za pol hodinu. Čas najbližšej aktualizácie: 1:30
Odkazy na jednotlivé články spolu s názvami a popismi sú získavané automaticky a zodpovednosť za ne nesú jednotliví vydavatelia.

info [zavinac] inespravy [bodka] sk
Anti© 2009-2015 Iné správy