Štvrtok, 23. október 2014.  Na Slovensku Alojzia, zajtra Kvetoslava.  V Česku Teodor, zajtra Nina.

IT  >  Veda a technika

 LinuxOS – správy Náhľad stránok zdroja

Slovenský linuxový portál

 1. 1deň: Korene moderného osobného počítača - Xerox Alto

  Pozri si zaujímavé historické informácie o osobnom počítači Alto. Priekopnícky projekt Xerox Alto, ktorý sa začal v roku 1972 zrealizoval mnoho základných hardvérových a softvérových nápadov, na ktorých sú založené naše moderné prístroje, vrátane rastrových displejov, polohovacieho zariadenia-myš, priamej manipulácie užívateľských…

 2. 1deň: Ďalšia skupina nadšených unixových veteránov sa chystá na…

  Ďalšia skupina nadšených unixových veteránov sa chystá na fork Debian Linuxu, vraj ako reakciu na to, že sa Debian Linux chystá nahradiť sysvinit so systemd. Čítaj viac ....

 3. 2dni: Zrušenie OSS víkendu v Žiline

  Pre nedostatok príspevkov bol OSS víkend v Žiline zrušený. Nie však bez náhrady. Nasledujúci OSS víkend bude 16.-17. novembra v Košiciach kde sa presunú aj Žilinské príspevky. Podrobnejšie informácie na ossden.soit.sk.

 4. 3dni: Apple ako keby strácalo záujem o vývoj LLVM

  Apple ako keby strácalo záujem o vývoj LLVM, minulotýždňové uniknuté interné informácie hovoria, že Apple dôrazne odporúča svojim vývojárom zamerať sa na rozvoj svojho nového jazyka Swift.

 5. 3dni: IBM Inc. sa chystá zbaviť svojej neziskovej výrobnej jednotky na produkciu chipov

  IBM Inc. sa chystá zbaviť sa svojej neziskovej výrobnej jednotky na produkciu chipov, hodlá ju predať arabskej spoločnosti Globalfoundries Inc. so sídlom v Abú Dhabí.

 6. 3dni: Slovenská SIS má licencie na FinFisher

  https://www.wikileaks.org/spyfiles4/customers.html#licenses_15

 7. 1týž: Docker engine pre Windows Server a Azure

  Open-source projekt Docker, v spolupráci so spoločnosťou Microsoft prinášajú technológiu linuxových Docker kontajnerov na Microsoft a Linux servery.

 8. 1týž: Výzva komunity na testovanie linuxovej distribúcie Tails 1.2~rc1

  Neprehliadnite výzvu na testovanie 1. release candidate verzie linuxovej distribúcie Tails 1.2~rc1 (stiahnutie obrazu tamtiež), známe problémy vo Tails 1.2~rc1.

 9. 1týž: Vyšla nová verzia web-aplikačného framework - AngularJS 1.3.0

  Vyšla nová verzia web-aplikačného framework - AngularJS 1.3.0. Pre vylepšenia v novej verzii 1.3.0 si pozri aj changelog on GitHub.

 10. 1týž: 0-day zraniteľnosť CVE-2014-4114 vyvolala obrovskú hystériu o údajnej ruskej…

  0-day zraniteľnosť CVE-2014-4114, ktorá ovplyvňuje prakticky každú verziu OS Microsoft Windows a Windows Server 2008, alebo Windows Server 2012, vyvolala obrovskú západnú hystériu o údajnej mohutnej ruskej kybernetickej špionáži proti NATO, EU, Ukrajine, Poľsku (a čo ja viem čo ešte). Exploit na webe bol objavený spoločnosťou iSIGHT Partners, a jeho vznik pripisujú okamžite (ako ináč) ruskej strane.…

 11. 1týž: Zmätky okolo hacknutia Dropbox

  Zmätky okolo hacknutia Dropbox, z iných nezávislých služieb boli vraj ukradnuté heslá a údaje užívateľov, ktoré umožňujú prístup aj na relevantné kontá uvedeného Dropbox ...

 12. 1týž: Jesenný OSS víkend 2014 v Žiline

  V dňoch 25.-26. októbra sa na na fakulte riadenia a informatiky Žilinskej univerzity bude konať stretnutie s otvoreným softvérom a hardvérom. Na webe akcie si môžete pozrieť doteraz prihlásené príspevky, alebo prihlásiť vlastný príspevok.

 13. 1týž: Overenie studenej fúzie, alebo mystifikácia?

  Jedná sa o overenie studenej fúzie, alebo mystifikácia o novom zdroji energie? Čítaj zdroj správy v češtine.

 14. 2týž: Nová modifikácia Tor

  Nová modifikácia Tor je zameraná na zlepšenie anonymity užívateľa Tor, spolu so zvýšením zabezpečenia spojenia v rámci Tor siete. V prípade akéhokoľvek pochybenia totožnosti, pristupuje aj zachovanie schopnosti prelomiť anonymitu odosielateľa.

 15. 2týž: Yahoo! bolo hacknuté

  Yahoo! bolo hacknuté, útočníkom bola vykonaná infiltrácia pomocou najnovšej Shellshock zraniteľnosti. Ohrozené je aj Lycos a WinZip.com.

 16. 2týž: Distribúcia Fedora Linux možno upustí od Delta RPMs pri update balíčkov

  Distribúcia Fedora Linux pravdepodobne upustí od Delta RPMs pri update balíčkov, viac v zdroji správy.

 17. 2týž: Vyšiel Kubuntu remaster (Kreenie64) 14.04.1

  Miestny Kubuntu remaster pre použitie v SK, CZ a HU bol aktualizovaný. Informácie a stiahnutie možno nájsť na blogu projektu. Obraz má v sebe približne 200MB aktualizácií a hru OpenTTD 1.4.3. Na rovnakom mieste možno nájsť aj informácie o pôvodnej verzií.

 18. 2týž: Apple Inc. a Google Inc. - umožnite prístup US-orgánom na svoje smartfóny

  U.S. orgány, činné v trestnom konaní, vyzývajú spoločnosti Apple Inc. a Google Inc., aby okamžite prestali so šifrovaním mobilných dát, alebo okamžite umožnili vyšetrovateľom "zadné vrátka" prístupu na smartfóny. Čerstvé (2-týždňové) vlastnosti šifrovania, fungujúce na ochranu súkromia užívateľov vraj umožňujú teroristom a dílerom drog obchádzať zákon. No comment ....

 19. 2týž: LTE Direct: nová bezdrôtová technológia pre smartfóny nepoužívajúca…

  LTE Direct je nová bezdrôtová technológia pre smartfóny, nepoužívajúca celulárnu sieť (GSM), s dosahom 500 m (omnoho viac ako Wi-Fi alebo Bluetooth). Je zahrnutá v aktualizácii štandardu LTE, bola ako nová funkcia pridaná do LTE protokolu, ktorý smartfóny teraz používajú na komunikáciu s mobilnými vežami v GSM celulárnej sieti. Nová funkcia umožní…

 20. 2týž: Súkromný cloud špionážnej agentúry NSA je založený na open-source…

  Článok na networkworld.com hovorí o vzniku súkromného cloud pracovného prostredia špionážnej agentúry NSA, ktoré je založené na open-source softvéri (Apache Hadoop, Apache Accumulo, OpenStack a iné). Tento prechod do cloud-prostredia je vraj motivovaný znížením financií pre NSA ...


Články sú aktualizované raz za hodinu. Čas najbližšej aktualizácie: 19:05
Odkazy na jednotlivé články spolu s názvami a popismi sú získavané automaticky a zodpovednosť za ne nesú jednotliví vydavatelia.

info [zavinac] inespravy [bodka] sk
Anti© 2009-2014 Iné správy