Sobota, 29. november 2014.  Na Slovensku Vratko, zajtra Ondrej, Andrej.  V Česku Zina, zajtra Ondřej.

IT  >  Veda a technika

 LinuxOS – správy Náhľad stránok zdroja

Slovenský linuxový portál

 1. 06hod: Fork Debianu: DEVUAN

  Plánuje sa nový fork debianu so skutočným spúšťacím programom. Prvú verziu by mali vydať už na jar 2015 a bude stavať na Debian 7. A niečo pre tých ktorý nechcú čakať na jar 2015 a chcú si užiť Debian 8 Jessie bez systemd.

 2. 12hod: Spoločnosť Google mlčí

  Spoločnosť Google doteraz nevydala žiadny komentár, týkajúci sa najnovších obvinení zakladateľa WikiLeaks Juliana Assange, ohľadom spolupráce spoločnosti Google s vládou USA.Assange prišiel k záveru, že Google pracuje pre americkú vládu po stretnutí prezidenta Google Erika Schmidt a člena predstavenstva Jareda Cohen s vládou vo Washingtone ešte v roku 2011.Assange tiež tvrdí,…

 3. 1deň: Vyšla nová verzia operačného systému DragonFly BSD 4.0.1

  V posledných dňoch bola uvoľnená nová verzia operačného systému DragonFly BSD 4.0.1. Pozri si COMMIT pre 4.0.1 vydanie.

 4. 2dni: Spustil sa vývoj novej linuxovej distribúcie Quantum OS

  V novembri začal vývoj operačného systému Quantum OS - novej distribúcie Linuxu, ktorá používa vlastnú implementáciu nového užívateľského prostredia Quantum Shell. Toto úplne nové prostredie je postavené v súlade s navrhovaným konceptom interfejsu od Google - Material design. Užívateľské prostredie je vyvíjané na Qt 5 a QML, ako základný…

 5. 3dni: Wesnoth 1.12

  Po takmer troch rokoch vyšla nová stabilná verzia populárnej stratégie Battle for Wesnoth. Z noviniek vo vetve 1.12 možno spomenúť prekopané grafické prostredie, nový hrateľný národ (kalifát), nové animácie, vylepšený editor scenárov a mnoho ďalšieho. Hra je na približne 100% preložená do Slovenčiny a Češtiny. Viac noviniek a stiahnutie Wesnoth 1.12.

 6. 3dni: Malware kampaň špionáže zo strany západných tajných služieb teraz…

  Malware kampaň zo strany západných tajných služieb teraz zasiahla Rusko a Saudskú Arábiu, rovnako ako Mexiko, Írsko a Irán. Malware použitý na túto kampaň má podobu naozaj vysoko-sofistikovaného backdoor-kódu s označením "Regin" a infiltruje vládnu a priemyselnú infraštruktúru spomínaných krajín. Celý škandál s Regin sa prevalil na verejnosť, keď bezpečnostná spoločnosť Symantec zistila najnovšiu variantu tohoto modulárneho backdoor-kódu. Jeho sofistikovanosť…

 7. 3dni: Backdoor CryptoPHP na veľkých OSS CMS

  V skriptoch a témach pre redakčné systémy Worpress, Drupal a Joomla, nepochádzajúcich z dôveryhodných zdrojov, bol zistený škodlivý kód backdoor-malware s označením CryptoPHP. Pokiaľ máte vo svojom kóde riadok <?php include('assets/images/social.png'); ?>, tak sa vaše stránky s najväčšou pravdepodobnosťou stali súčasťou botnetu CryptoPHP. Stopy pôvodu škodlivého kódu smerujú do Moldavska. Bližšie informácie v zdroji správičky na worfence.com

 8. 3dni: E-cigarety vraj môžu prenášať malware na PC

  E-cigarety môžu prenášať malware na PC, pokiaľ sa dajú nabíjať do USB portu na PC. Pozri si diskusiu, ktorá to tvrdí na reddit.com. A keďže za všetko zlé na svete môžu Rusko alebo Čína, tentokrát z toho obviňujú Čínu ...

 9. 1týž: Detekt: open-source anti-spyware nástroj pre bežných užívateľov Win PC

  Nástroj Detekt je open-source anti-spyware nástroj pre bežných užívateľov Win PC.Autorom je berlínsky vývojár Claudio Guarnieri. Je zameraný na ochranu nezávislých novinárov a aktivistov, používajúcich Windows PC. Stiahnutie inštalačného súboru pre Windows PC.

 10. 1týž: Dobrá správa pre užívateľov WhatsApp

  Na open-source vývojárskej komunite Open Whisper Systems bolo oznámené partnerstvo s WhatsApp, najpopulárnejšou "messaging" aplikáciou na svete. WhatsApp začleňuje odteraz protokol TextSecure do svojich klientov a poskytuje už v predvolenom nastavení "end-to-end" šifrovanie pre svojich užívateľov.

 11. 1týž: Katastrofálne výsledky analýzy bezpečnosti a zabezpečenie súkromia pri…

  Proprietárny softvér BitTorrentsync je v súčasnej podobe dosť nespoľahlivý. Dosvedčujú tomu aj teraz objavené masívne zraniteľnosti kódu BitTorrentsync, ktoré vypovedajú o jeho zlyhaní v bezpečnosti. Kompletnú analýzu zlyhania bezpečnosti a zabezpečenie súkromia pri použití BitTorrentsync nájdete popísané v súhrne tu.

 12. 1týž: Kubuntu.sk skončilo

  Po dlhých rokoch ukončila svoju činnosť jedna z prvých slovenských stránok venovaných niektorej z distribúcií - Kubuntu.sk . Žiaľ, činnosť ukončilo aj kedysi veľmi aktívne diskusné fórum na subdoméne forum.kubuntu.sk .

 13. 2týž: Google vydalo pre Nexus zariadenia novú verziu operačného systému Android 5.0…

  Google vydalo novú verziu operačného systému Android 5.0 "Lollipop" pre Nexus zariadenia. Update sa k užívateľom šíri formou Over-The-Air.

 14. 2týž: Ruskí vývojári softvéru by mali spolupracovať s kolegami z BRICS

  Podľa najnovších správ z pôdy Ministerstva komunikácií RF by mali ruskí vývojári softvéru úzko spolupracovať s kolegami z krajín združenia BRICS (Brazília, Rusko, India, Čína a Južná Afrika). Rusko bude predsedať v BRICS v nasledujúcich dvoch rokoch.

 15. 2týž: Vydanie novej verzie operačného systému ReactOS 0.3.17

  V minulých dňoch ReactOS projekt oznamil vydanie novej verzie operačného systému ReactOS 0.3.17. Nová verzia má už zapracovanú (experimentálnu) technológiu NTVDM, ktorá predstavuje podporu veľkého množstva 16-bitových aplikácií. Podľa slov vývojárov je táto verzia ReactOS už dostatočne stabilná a vhodná na široké odskúšanie ...

 16. 2týž: Závažná zraniteľnosť Windows CVE-2014-6321

  Používatelia Microsoft Windows a najmä systémoví administrátori by mali spozornieť. Bola nájdená kritická chyba s označením CVE-2014-6321 v systémoch Windows Server 2003/2008/2012, Vista, 7, 8, 8.1 a Windows RT. Táto chyba umožňuje vzdialené spustenie akéhokoľvek kódu pomocou zaslania upravených paketov - remote code execution. Odporúča sa rýchla inštalácia systémových…

 17. 2týž: ProcDOT - grafická forma analýzy malware

  ProcDOT predstavuje free-nástroj, ponúkajúci grafickú formu analýzy malware. Výstup monitorovaných parametrov je formou grafu, čo uľahčuje spracovanie analýzy daného malware. Stiahnutie Linux/Win verzie..

 18. 2týž: Firefox Developer Edition

  Firefox Developer Edition je nová verzia kanálu pre prehliadač Firefox, ktorý nahradil Aurora (pred-beta kanál). Všetko ostatné v tomto novom vývojárskom kanáli ostáva rovnaké.

 19. 2týž: Warthunder na linuxe

  Dnes vyšla linuxová verzia free-to-play bojovej hry Warthunder. Hra je dostupná ale len pre 64 bitové linuxové distribúcie.

 20. 2týž: Salix-pre lenivých slackerov

  Veď pozrite sa na to sami poprípade si nájdite čas na vyskúšanie.


Články sú aktualizované raz za hodinu. Čas najbližšej aktualizácie: 1:05
Odkazy na jednotlivé články spolu s názvami a popismi sú získavané automaticky a zodpovednosť za ne nesú jednotliví vydavatelia.

info [zavinac] inespravy [bodka] sk
Anti© 2009-2014 Iné správy