Pondelok, 22. december 2014.  Na Slovensku Adela, zajtra Nadežda.  V Česku Šimon, zajtra Vlasta.

IT  >  Veda a technika

 LinuxOS – správy Náhľad stránok zdroja

Slovenský linuxový portál

 1. Nový: Hlavný čínsky Internet holding Alibaba otvára svoju regionálnu pobočku…

  Hlavný čínsky Internet holding Alibaba otvára svoju regionálnu pobočku v hlavnom meste Ruska - v Moskve. Alibaba má už regionálne pobočky v Indii, Indonézii a Vietname.

 2. 3dni: Kritická zraniteľnosť v klientoch Git

  Bola zistená kritická bezpečnostná zraniteľnosť v klientoch Git, ktorá postihuje všetky verzie oficiálnych Git klientov + softvér interagujúci s Git repozitármi, včetne GitHub pre Windows a GitHub pre Mac. Vzhľadom na charakter zraniteľnosti sa predpokladá, že nie sú priamo postihnuté github.com a GitHub Enterprise. Všetci užívatelia GitHub a GitHub Enterprise musia okamžite vykonať update…

 3. 3dni: Bola zistená zraniteľnosť domácich routrov

  Zraniteľnosť nazvaná Misfortune Cookie ovplyvňuje podľa vykonaných scanov, celosvetovo viac než 12 miliónov zariadení a umožňuje vykonávať Man-In-The-Middle útoky. Zraniteľnosť spôsobuje implementácia starej verzie RomPager výrobcami zariadení. Niektorí výrobcovia už začali vydávať prvé beta verzie aktualizácii firmwaru, kde je táto zraniteľnosť opravená. Pri mnohých zariadeniach sa však dá očakávať, že sa update nedočkáme nikdy. Po odoslaní…

 4. 3dni: Vyšla nová verzia linuxovej distribúcie Fedora 21 pre 64-bit ARM architektúru

  Vyšla nová verzia linuxovej distribúcie Fedora pre 64-bit ARM architektúru - Fedora 21 pre AArch64. Inštalácia a špecifické známe problémy nájdeš tu.

 5. 3dni: TOX ako výborná náhrada Skype od Microsoftu

  Článok v češtine na serveri nwoo.org opisuje zaujímavosti zo sveta rýchlo sa rozvíjajúceho open-source projektu TOX, ktorý má slúžiť ako výborná náhrada proprietárneho softvéru Skype od Microsoftu.

 6. 1týž: Nový rozsiahly kyber-špionážny útok Cloud Atlas zasiahol hlavne Rusko

  Nový rozsiahly kyber-špionážny útok "Cloud Atlas" zasiahol hlavne Rusko a tiež Kazachtan, Bielorusko, Indiu a tiež Českú republiku. Útočníci vytvorením free-kont na CloudMe, ktoré prebrali úlohy "command-and-control" serverov pravdepodobne zneužili službu CloudMe na špionáž strojov bežiacich pod MS Windows..

 7. 1týž: isoHunt tím spustil mirror TPB

  isoHunt tím spustil mirror bašty The Pirate Bay na adrese http://oldpiratebay.org/ (pričom ponúkajú k stiahnutiu aj vlastnú Isoplex obdobu stream klienta Popcorn-Time).

 8. 1týž: Vyšla nová verzia programovacieho jazyka Go 1.4

  Včera vyšla nová verzia programovacieho jazyka Go 1.4, najväčšia novinka vo vydaní predstavuje oficiálna podpora Android OS. Preto môže byť akákoľvek Android app napísaná výlučne v jazyku Go.

 9. 1týž: Objav troch desiatok zraniteľností v Google App Engine (GAE)

  Objav niekoľkých desiatok zraniteľností v Google App Engine (GAE) prináša článok na serveri news.techworld.com. GAE je cloud-služba na vývoj a hostovanie Web-aplikácií.

 10. 1týž: Adventný kalendár

  Vývojári QEMU pre nás pripravili taký netradičný "adventný kalendár". Každý "boží deň" bude vychádzať jeden obraz na vyskúšanie. Jedná sa o vážne veľmi pekné kúsky. Napr. Minix 3, ModernDos, Ubuntu Core.

 11. 1týž: Dnes vychádza nová verzia linuxovej distribúcie Fedora 21

  Dnes vychádza nová verzia linuxovej distribúcie Fedora 21, stiahnutie ISO z obvyklého miesta. Upgrade z verzie Fedora 20 cez nástroj FedUp. Pozor na zmeny v upgrade postupe, ktoré nájdeš tu . Pozri si aj: kritéria pre Fedora 21.

 12. 1týž: POZOR: Účinné a neviditeľné Linux trojan malware pre špionáž

  Veľmi účinné a neviditeľné Linux trojan malware pre špionáž bolo objavené na internete, píše arstechnica.com. Nedá sa odhaliť cez príkaz netstat. Tento trojan, napadajúci vládne a high-tec servere bol zistený ruskou spoločnosťou Kaspersky Lab, ktorá tvrdí aj to, že môže byť iba predzvesťou sveta veľkého počtu takto napadnutých linuxových serverov. Administrátori by si mali otestovať svoju serverovú odchádzajúcu prevádzku cez pripojenie na špeciálny server…

 13. 1týž: Vyšla nová verzia linuxového jadra 3.18

  Vyšla nová verzia linuxového jadra 3.18, tajomná chyba "pádov" jadra stále neopravená aj v tejto verzii. Počet takto postihnutých strojov je tiež stále neznámy.

 14. 2týž: Jabbim - únik hesiel

  Jabbim ohlásilo bezpečnostný problém s podozrením na únik užívateľských hesiel z databáze. Užívateľom jabbim.cz, jabbim.com, jabbim.pl, jabbim.sk, njs.netlab.cz, jabber.cz, jabster.pl ako aj jabber.root.cz je preto doporučovaná zmena hesla.

 15. 2týž: Súhrn zaujímavostí z konferencie Hack.lu Infosec 2014

  Súhrn zaujímavostí z konferencie Hack.lu Infosec 2014. Obsahuje základné infos o "zaujímavých" novinkách vo svete malware.

 16. 2týž: Vyšla nová verzia programovacieho jazyka pre Java prostredie - Kawa 2.0

  Vyšla nová verzia programovacieho jazyka pre Java prostredie - Kawa 2.0. Významnou zmenou vo vydaní je jeho kompatibilita s R7RS.

 17. 2týž: Spoločnosť Sony bola hacknutá

  Spoločnosť Sony bola hacknutá, vzniká množstvo fantazmagorických úvah o to, kto za tým stojí (Putin, Severná Kórea, a pod.) a o dôvodoch hacku, "pikoškou" je info, že odčerpávanie údajov zo Sony vraj trvalo už celý rok ... viac info v zdroji správy.

 18. 2týž: Vyšla nová verzia linuxovej distribúcie na ochranu súkromia - Tails 1.2.1

  Dnes vyšla nová verzia linuxovej distribúcie na ochranu súkromia - Tails 1.2.1. Postup upgrade na novú verziu 1.2.1 nájdeš tu.

 19. 2týž: Pohľad na Facebook zo zorného uhla peňazí

  Zaujímavý pohľad na Facebook zo zorného uhla peňazí priniesol článok na českom serveri denikreferendum.cz.

 20. 2týž: Teoretický fyzik Stephen Hawking: Umelá inteligencia by mohla eliminovať ľudstvo

  Známy britský teoretický fyzik Stephen Hawking varoval pred následkami zbŕkleho a nepremysleného vývoja umelej inteligencie na vytvorenie mysliacich strojov. Nepredvídané následky by mohli podľa neho viesť až k eliminácii celého ľudstva.


Články sú aktualizované raz za hodinu. Čas najbližšej aktualizácie: 10:05
Odkazy na jednotlivé články spolu s názvami a popismi sú získavané automaticky a zodpovednosť za ne nesú jednotliví vydavatelia.

info [zavinac] inespravy [bodka] sk
Anti© 2009-2014 Iné správy