Nedeľa, 1. február 2015.  Na Slovensku Tatiana, zajtra Erika, Erik.  V Česku Hynek, zajtra Nela.

IT  >  Veda a technika

 LinuxOS – správy Náhľad stránok zdroja

Slovenský linuxový portál

 1. 07hod: Bill Gates propaguje Ubuntu?

  Bill Gates na svojom FaceBook profile zverejnil správu ako sa ľudia v chudobných krajinách budú môcť vzdelávať online. Na fotografií majú študenti spustené Ubuntu. Jeden z komentárov: +1 bill thanks to linux

 2. 1deň: Hackeri z CyberBerkut ziskali prístup k počítačom ukrajinského vojenského…

  Hackeri z CyberBerkut ziskali prístup k počítačom ukrajinského vojenského zastupiteľstva a zverejnili vojenské dokumenty o stratách ukrajinskej armády na Donbase. Tajné dokumenty sa nachádzali na počítači hlavného vojenského prokurátora Ukrajiny. Podľa informácií CyberBerkut, len za dva týždne bojov armáda stratila 1100 vojakov, na bojisku zostalo viac než 100 tankov a do…

 3. 2dni: MPAA mafia zastavila predaj piva Rated R

  MPAA mafia zastavila predaj piva Rated R 0.| https://torrentfreak.com/mpaa-trademark-forces-rated-r-beer-to-drop-its-name-150129/ 1.| http://www.612brew.com/

 4. 2dni: Theo de Raadt kritizuje crowdfundovaný projekt Librem 15

  Theo de Raadt kritizuje crowdfundovaný projekt Librem 15 0.| https://www.marc.info/?l=openbsd-misc&m=142242615002878&w=2 1.| https://www.marc.info/?l=openbsd-misc&m=142245851212740&w=2

 5. 2dni: Libreboot X200 je druhým laptopom z certifikáciou Respects Your Freedom

  Libreboot X200 druhým laptopom z certifikáciou Respects Your Freedom: 0.| http://shop.gluglug.org.uk/product/libreboot-x200/ 1.| https://www.fsf.org/news/libreboot-x200-laptop-now-fsf-certified-to-respect-your-freedom

 6. 2dni: Je tu LibreOffice 4.4

  Pre fajnšmekrov LibreOffice - dobré správy. Vydali novú verziu označovanú ako "The Most Beautiful LibreOffice Ever". Má v sebe niekoľko vlastností. Viac v pôvodnej správe na Phoronix-e.

 7. 3dni: Operačný systém v minipočítači Back Swift používa linuxové jadro

  Operačný systém OpenWRT v minipočítači Back Swift používa linuxové jadro. Minipočítač má rozmery 25 x 35 mm, hmotnosť 3 g, MIPS 24K jadro 400 MHz, 64 MB DDR2 RAM a 16MB NOR flash, SoCH Atheros AR9331, Wi-Fi 802.11 b / g / n, 1x USB 2.0. Projekt Back Swift na kickstarter.com vedie Alexander Nikitin.

 8. 3dni: Pozor: Bezpečnostná zraniteľnosť pre oficiálne National Football League official app…

  Pozor: Bezpečnostná zraniteľnosť pre oficiálne National Football League app pre iOS/Android. Útočník, monitorujúci sieťovú prevádzku aplikácie (táto aplikácia komunikuje so sieťovým serverom) sa cez zraniteľnosť ľahko dostane k osobným heslám a údajom užívateľa.

 9. 3dni: Mezzano je operačný systém napísaný v jazyku Common Lisp

  Mezzano (pozri si read.me na GitHub) je operačný systém napísaný v jazyku Common Lisp. Vytvorenie nastavenia Mezzano pre beh vo VirtualBox nájdeš tu. Extremely experimental whole-system transparent persistence support ------------------------------------------------------- You will wreck your install if you try using this feature. Take a snapshot using your virtual machine before using it, or back up your disk. Close all running programs (optional, strongly…

 10. 4dni: Uvoľnená Plasma 5.2

  Team vývojárov združený okolo prostredia KDE uvoľnil novú verziu Plasmy vo verzii 5.2. Viac informácií.

 11. 1týž: Nový repozitár pre NVIDIA ovládače pre Fedora Linux

  Nový repozitár pre NVIDIA ovládače pre Fedora Linux sa volá fedora-nvidia.repo a je umiestnený na serveri negativo17.org. Opis určitých odlišností týchto balíčkov od balíčkov RPMFusion nájdeš aj spolu s postupom inštalácie repozitára tamtiež.

 12. 1týž: ToleranUX - fork linuxového jadra od feministiek

  Projekt ToleranUX je fork linuxového jadra od feministického združenia Feminist Software Foundation. Zdroj správy v ruštine. Projekt vznikol ako reakcia feministiek na vystúpenie, ktoré mal Linus Torvalds na konferencii Linux.conf.au na Novom Zelande.

 13. 1týž: NSA unáša botnety založené hackermi pre vlastnú špionáž

  NSA unáša botnety založené hackermi pre vlastnú špionáž. Viac na serveri motherboard.vice.com.

 14. 2týž: Backdoor NSA v OpenSSH daemon

  Správa NSA: Backdoor v OpenSSH daemon. PANT SPARTY je backdoor v SSH daemon pre *NIX, založený na OpenSSH portable. Rozsiahle infos o problematike na serveri spiegel.de.

 15. 2týž: Záchraňme rádio UBUNTU

  VÝZVA POSLUCHAČŮM: Záchraňme rádio UBUNTU! Ještě do 6.2.2015 máme možnost používat webové stránky na doméně http://ubunturadio.cz/. Po tomto datu doména i stránky zaniknou!

 16. 2týž: Microsoft preniesol open-source kompilátor Roslyn na GitHub

  Microsoft preniesol open-source kompilátor Roslyn na GitHub. Kód Roslyn je budúca generácia open-source kompilátora pre C # a Visual Basic, ktorá bola prenesená z CodePlex. Roslyn sa takto pripojí k niekoľkým ďalším open source .NET projektom, ktoré sú hosťované na GitHub ako súčasť .NET nadácie, vrátane ASP.NET 5 a .NET Core.

 17. 2týž: Vyšla nová verzia bezpečnostnej linuxovej distribúcie Tails 1.2.3

  Vyšla nová verzia bezpečnostnej linuxovej distribúcie Tails 1.2.3, obsahuje množstvo opravených bezpečnostných bugov, preto je nutné okamžité stiahnutie tejto najnovšej verzie Tails 1.2.3.

 18. 2týž: Nebezpečné MS Windows

  Americký hacker (vraj pre potreby americkej tajnej služby) vytvoril špionážny nástroj na sledovanie činnosti písania na Windows klávesnici. Pozri si video.

 19. 2týž: Zrušia vlády šifrovanie na Internete?

  Zrušia vlády šifrovanie na Internete? Svoje obavy zo zneužitia nedávnych teroristických útokov Charlie Hebdo vyjadril známy ekonóm a publicista Martin Armstrong.

 20. 2týž: Fedora 22: ako default používa lokálne DNS resolver

  Bolo oznámené, že budúca verzia operačného systému Fedora 22 bude v prednastavení používať svoje lokálne DNS resolver. Takéto resolver je dôveryhodné pre DNSSEC validáciu. Lokálne DNS resolver malo byť obsiahnuté už v terajšej Fedora 21, ale príde až v tejto verzii Fedora 22.


Články sú aktualizované raz za pol hodinu. Čas najbližšej aktualizácie: 5:30
Odkazy na jednotlivé články spolu s názvami a popismi sú získavané automaticky a zodpovednosť za ne nesú jednotliví vydavatelia.

info [zavinac] inespravy [bodka] sk
Anti© 2009-2015 Iné správy