Pondelok, 22. september 2014.  Na Slovensku Móric, zajtra Zdenka.  V Česku Darina, zajtra Berta.

IT  >  Veda a technika

 LinuxOS – správy Náhľad stránok zdroja

Slovenský linuxový portál

 1. 02hod: Vyšla nová verzia mikro-kernelového operačného systému MINIX 3.3.0

  Vyšla nová verzia mikro-kernelového operačného systému MINIX 3.3.0, novinkou je podpora ARM platformy. Pozri si poznámky k vydaniu verzie MINIX 3.3.0.

 2. 06hod: Vznikol uselessd - fork z kódu systemd (v. 208)

  Vznikol uselessd - fork z kódu systemd (v. 208). Viac na stránke projektu uselessd.

 3. 12hod: Shotwell 0.20

  Vývojári GNOME vydali novú verziu správcu obrázkov Shotwell. Novinky a stiahnutie sú na oficiálnej wiki stránke. Automatický preklad do SK.

 4. 3dni: Ruský spravodajský server RT.com zažil najväčší DDoS-útok…

  Ruský spravodajský server RT.com zažil najväčší DDoS-útok v dejinách, sila útoku typu "UDP-flood" dosiahla neuveriteľnú hodnotu až 10 gigabits za sekundu! RT.com spravodajský server bol už aj v minulosti niekoľko krát vystavený intenzívnym útokom, pričom sa má za to, že je to odveta určitých síl za pravidelné uverejňovanie slobodných a nepríjemných informácií z prostredia procesu s Chelsea Manning a WikiLeaks.

 5. 3dni: Mankier: rýchle vysvetlenie linuxových príkazov

  Použi Mankier.com stránku na rýchle vysvetlenie a výklad linuxových príkazov. Mankier je moderná on-line forma linuxových man-stránok, ponúka aj vyhľadávací modul do vášho internetového prehliadača - inštalácia a vysvetlenie je tu. Zdroj správy na mankier.com/blog.

 6. 3dni: Whited00r: upravený iOS firmvér z iOS komunity

  Projekt Whited00r ponúka akúsi komunitnú "kuchyňu", ktorá varí, upravuje a bezplatne ponúka vlastný iOS firmvér vzniklý v iOS komunite. Firmvér-kód je určený pre pre všetky zariadenia Apple, vybavené s ARMv6 CPU - t.j. iPhone 2G a 3G, iPod Touch 1G, 2G.

 7. 1týž: web Blackhole bol hacknutý

  Viac informácií na DSL.

 8. 1týž: Radio o veľkosti mravca

  Inžinierom zo Stanfordu v spolupráci s výskumníkmi University of California, Berkeley sa podarilo vytvoriť radio vo veľkosti mravca. Zariadenie berie energiu pre svoje fungovanie z elektromagnetickych vľn, ktoré prijíma cez svoju anténu. Nepotrebuje batériu a navrhnuté je pre tzv. Internet Vecí. Pre výskumníkov Francúzska firma STMicroelectronics vyrobila 100 kusov prototypov.Amin Arbabian už v skutočnosi predviedol,…

 9. 1týž: Kreenie64 je voľne na stiahnutie

  Ak sa zaujímate o úpravu iso obrazov, na web bolo nahrané upravené Kubuntu, nazývané tiež "Kreenie". Informácie o úpravách a stiahnutie nájdete na Sourceforge. Ide o 64bit systém s aktualizáciami, pridanými jazykovými balíčkami a programami.

 10. 1týž: Vyšla nová verzia flash-softvéru Samsung Odin v3.10 pre ľubovoľné Android…

  Vyšla nová verzia flash-softvéru Samsung Odin v3.10 pre ľubovoľné Android zariadenia. Po nainštalovaní flash-softvéru Odin na vašom Android smartfóne/tablete (a jeho "root-nutí") si potom ľahko nainštalujete (ľubovoľný) vlastný ROM na vašom zariadení. Pozorne dodržujte všetky postupy a infos, uvedené v odkaze správy vyššie.

 11. 1týž: Otestujte si váš Google/Yandex email

  V súvislosti s únikom veľkého množstvo hesiel pre užívateľské učty služieb Google a Yandex si otestujte, či náhodou nebolo vaše heslo odcudzené.

 12. 1týž: Ohrozenie súkromia užívateľa vo viacerých Android apps

  Prevážne vďaka nedbalosti vývojárov apps pre Android, celý rad populárnych aplikácií pre Android (napr. Instagram, Grindr, OkCupid, OoVoo, MessageMe, Tango, Grindr, HeyWire) zlýhava vo vytvorení aspoň základnej bezpečnosti svojich používateľov.Tvrdí to štúdia University of New Haven’s Cyber Forensics Research and Education Group (UNHcFREG).

 13. 1týž: Linus Torvalds hovorí, že linuxové binárne balíčky sú hrozné…

  Linus bol pozvaný na Q&A DebConf14 (Debian Developer Conference). Tu prehovoril o problémoch ktoré trápia binárne distribúcie, ako nekompatibilita balíčkovacích mechanizmov a binárnych súborov naprieč distribúciami. Dúfa že Valve bude tlačiť aby vznikol jednotný nástroj, ktorý by toto dokázal vyriešiť a tým pomôže linuxovému desktopu. Kompletný článok aj s videom nájdete na Softpedií.

 14. 2týž: Čítanie EXT3/4 diskov z Windows

  Ak používate dualboot Windows a Linux, môže sa stať EXT2FSD vítaným pomocníkom. Najnovšiu verziu programu, ktorá umožňuje čítať a zapisovať na linuxové disky z MS Windows, si môžete stiahnuť zo stránky projektu.

 15. 2týž: Ďalšia zraniteľnosť v iOS apps umožňuje volanie bez vedomia užívateľa

  Ďalšia zraniteľnosť v iOS apps umožňuje volanie bez vedomia užívateľa, medzi zraniteľné iOS apps patria G+, Gmail, FB Messenger, atď. Pozri si aj ďalšie videá z podujatia BSides Las Vegas 2014.

 16. 2týž: Microsoft uvoľní pre vývojárov na oboznámenie nový Windows 9 v septembri

  Microsoft uvoľní pre vývojárov (na oboznámenie sa s novou verziou) novú verziu OS Windows 9 v septembri tohoto roku.

 17. 2týž: Kritická zraniteľnosť vo WordPress Slider Revolution Premium a Showbiz Pro pluginoch

  Bola objavená kritická zraniteľnosť (chyba zabezpečenia) vo WordPress Slider Revolution Premium (staršie verzie ako 4.2) a Showbiz Pro (staršie verzie ako 1.5.3) pluginoch, ktoré predstavujú veľmi populárne WordPress pluginy. Je nutné okamžité update na uvedené verzie! Táto chyba zabezpečenia umožňuje vzdialeným útočníkom kompromitačný prístup k serverom s web-stránkami.…

 18. 2týž: Vyšla nová verzia linuxovej distribúcie Tails 1.1.1

  Vyšla nová verzia linuxovej distribúcie Tails 1.1.1, užívateľia Tails Linuxu musia okamžite vykonať upgrade na túto Tails verziu 1.1.1. Pozri si aj zoznam zmien v tejto Tails verzii 1.1.1 .

 19. 2týž: Open source nástroj na posielanie šifrovaných emailov hocikomu

  OX Guard je zaujímavý (doplnkový) open source nástroj na posielanie šifrovaných emailov hocikomu. Domovská stránka projektu. Open source e-mailový server môžu jednotlivci aj podniky využívať na prevádzkovanie svojich vlastných e-mailové služby. Zaujímavá možnosť je, že serverový softvér môže byť hostiteľom kdekoľvek na vašom počítači, a preto…

 20. 2týž: PHP 5.6

  Oficiálne vyšlo PHP vo verzií 5.6. Prehľad zmien a noviniek, ako i informácie o kompatibilite nájdete na stránke php.net.


Články sú aktualizované raz za hodinu. Čas najbližšej aktualizácie: 9:05
Odkazy na jednotlivé články spolu s názvami a popismi sú získavané automaticky a zodpovednosť za ne nesú jednotliví vydavatelia.

info [zavinac] inespravy [bodka] sk
Anti© 2009-2014 Iné správy