Štvrtok, 30. október 2014.  Na Slovensku Šimon, Simona, zajtra Aurélia.  V Česku Tadeáš, zajtra Štěpánka.

IT  >  Veda a technika

 LinuxOS – správy Náhľad stránok zdroja

Slovenský linuxový portál

 1. Nový: Tim Cook, CEO technologického gigantu Apple potvrdil, že je gay

  Tim Cook, výkonný riaditeľ technologického gigantu Apple potvrdil, že je gay. Podľa jeho slov je "byť gayom" ten najväčší dar od Boha (...) Cook tiež zdôraznil, že Apple má dlhú históriu podpory a obhajoby homosexuálneho manželstva. Zdroj správy.

 2. 02hod: Bola uvoľnená beta verzia prehliadača Yandex pre operačný systém Linux

  Bola uvoľnená beta verzia prehliadača Yandex pre operačný systém Linux. Z hľadiska svojich funkcií predstavuje akési "Yandexované" Chromium, a s UI typu Chrome.

 3. 06hod: Vlastnosť Samsung Find My Mobile umožňuje zničiť váš PIN-kód

  Všetci tí, ktorí využívajú vlastnosť Find My Mobile vo svojich mobiloch Samsung, musia venovať pozornosť tejto novej chybe, ktorá umožňuje na diaľku zničiť/zmeniť na mobile váš PIN-kód, a takto zamknúť celé zariadenie.

 4. 1deň: Ruskí hackeri útočia na Biely dom

  Zlí ruskí hackeri útočia údajne na Biely dom. Údajne títo zákerní zlí hackeri majú čo do činenia s podozrivou aktivitou vo verejnej sieti zamestnancov Bieleho domu vo Washingtone. Do vyšetrovania incidentu zapojili FBI, Agentúru národnej bezpečnosti NSA a Tajnú službu USA.

 5. 2dni: Rusko pripravilo plán, ako chrániť svoj Internet od zlomyselných dopadov zvonka

  Rusko na pôde Ministerstva komunikácií pripravilo plán na ochranu svojho internetového segmentu pred nepredvídateľným a deštrukčným zásahom zvonka. Zároveň diskutuje s krajinami spoločenstva BRICS aj o spoločných krokoch na ochranu životne dôležitých oblastí internetu.

 6. 3dni: Vydanie novej hlavnej verzie programu Snort 2.9.7.0

  Bolo uskutočnené vydanie novej hlavnej verzie programu Snort 2.9.7.0. Projekt Snort predstavuje open-source systém detekcie a prevencie útokov, ktorý v sebe kombinuje metódy porovnania podpisov, prostriedky pre inšpekčné protokoly a mechanizmy pre detekciu anomálií.

 7. 3dni: Ubuntu 14.10 Utopic Unicorn

  Viac informácií ako aj návod k aktualizácii  nájdete na wiki Ubuntu . O prílive prevratných noviniek sa nedá hovoriť, skôr o oprave chýb z LTS verzie, ako napríklad problém s ovládaním jasu a pod. Zlepšená bola podpora Btrfs, prípadne pridaná možnosť testovania Plasma 5 prostredia, ktoré sa však neodporúča skúšať v produkčnom prostredí.

 8. 3dni: Nebezpečná chyba v GNU reťazcoch a ďalších nástrojov GNU binutils

  Bola objavená nebezpečná chyba zabezpečenia, ktorá by mohla viesť k spusteniu kódu pri otvorení špeciálne navrhnutého súboru vo formáte ELF (chyba v kóde parsovania hlavičiek ELF formátu vedie k pretečeniu vyrovnávacej pamäti).

 9. 1týž: Korene moderného osobného počítača - Xerox Alto

  Pozri si zaujímavé historické informácie o osobnom počítači Alto. Priekopnícky projekt Xerox Alto, ktorý sa začal v roku 1972 zrealizoval mnoho základných hardvérových a softvérových nápadov, na ktorých sú založené naše moderné prístroje, vrátane rastrových displejov, polohovacieho zariadenia-myš, priamej manipulácie užívateľských…

 10. 1týž: Ďalšia skupina nadšených unixových veteránov sa chystá na…

  Ďalšia skupina nadšených unixových veteránov sa chystá na fork Debian Linuxu, vraj ako reakciu na to, že sa Debian Linux chystá nahradiť sysvinit so systemd. Čítaj viac ....

 11. 1týž: Zrušenie OSS víkendu v Žiline

  Pre nedostatok príspevkov bol OSS víkend v Žiline zrušený. Nie však bez náhrady. Nasledujúci OSS víkend bude 16.-17. novembra v Košiciach kde sa presunú aj Žilinské príspevky. Podrobnejšie informácie na ossden.soit.sk.

 12. 1týž: Apple ako keby strácalo záujem o vývoj LLVM

  Apple ako keby strácalo záujem o vývoj LLVM, minulotýždňové uniknuté interné informácie hovoria, že Apple dôrazne odporúča svojim vývojárom zamerať sa na rozvoj svojho nového jazyka Swift.

 13. 1týž: IBM Inc. sa chystá zbaviť svojej neziskovej výrobnej jednotky na produkciu chipov

  IBM Inc. sa chystá zbaviť sa svojej neziskovej výrobnej jednotky na produkciu chipov, hodlá ju predať arabskej spoločnosti Globalfoundries Inc. so sídlom v Abú Dhabí.

 14. 1týž: Slovenská SIS má licencie na FinFisher

  https://www.wikileaks.org/spyfiles4/customers.html#licenses_15

 15. 2týž: Docker engine pre Windows Server a Azure

  Open-source projekt Docker, v spolupráci so spoločnosťou Microsoft prinášajú technológiu linuxových Docker kontajnerov na Microsoft a Linux servery.

 16. 2týž: Výzva komunity na testovanie linuxovej distribúcie Tails 1.2~rc1

  Neprehliadnite výzvu na testovanie 1. release candidate verzie linuxovej distribúcie Tails 1.2~rc1 (stiahnutie obrazu tamtiež), známe problémy vo Tails 1.2~rc1.

 17. 2týž: Vyšla nová verzia web-aplikačného framework - AngularJS 1.3.0

  Vyšla nová verzia web-aplikačného framework - AngularJS 1.3.0. Pre vylepšenia v novej verzii 1.3.0 si pozri aj changelog on GitHub.

 18. 2týž: 0-day zraniteľnosť CVE-2014-4114 vyvolala obrovskú hystériu o údajnej ruskej…

  0-day zraniteľnosť CVE-2014-4114, ktorá ovplyvňuje prakticky každú verziu OS Microsoft Windows a Windows Server 2008, alebo Windows Server 2012, vyvolala obrovskú západnú hystériu o údajnej mohutnej ruskej kybernetickej špionáži proti NATO, EU, Ukrajine, Poľsku (a čo ja viem čo ešte). Exploit na webe bol objavený spoločnosťou iSIGHT Partners, a jeho vznik pripisujú okamžite (ako ináč) ruskej strane.…

 19. 2týž: Zmätky okolo hacknutia Dropbox

  Zmätky okolo hacknutia Dropbox, z iných nezávislých služieb boli vraj ukradnuté heslá a údaje užívateľov, ktoré umožňujú prístup aj na relevantné kontá uvedeného Dropbox ...

 20. 2týž: Jesenný OSS víkend 2014 v Žiline

  V dňoch 25.-26. októbra sa na na fakulte riadenia a informatiky Žilinskej univerzity bude konať stretnutie s otvoreným softvérom a hardvérom. Na webe akcie si môžete pozrieť doteraz prihlásené príspevky, alebo prihlásiť vlastný príspevok.


Články sú aktualizované raz za hodinu. Čas najbližšej aktualizácie: 17:05
Odkazy na jednotlivé články spolu s názvami a popismi sú získavané automaticky a zodpovednosť za ne nesú jednotliví vydavatelia.

info [zavinac] inespravy [bodka] sk
Anti© 2009-2014 Iné správy