Piatok, 6. marec 2015.  Na Slovensku Radoslav, Radoslava, zajtra Tomáš.  V Česku Miroslav, zajtra Tomáš.

IT  >  Veda a technika

 LinuxOS – správy Náhľad stránok zdroja

Slovenský linuxový portál

 1. 06hod: Ubuntu prechádza na systemd

  Martin Pitt oznámil že od verzie Ubuntu Vivid (15.04) prechádzajú na bootovanie z Upstartu na systemd. Zdroj.

 2. 1deň: Apple a Google vytvorili vlastné patch pre FREAK-SSL/TLS zraniteľnosť

  O FREAK-SSL/TLS zraniteľnosti sme už dnes písali v našich správach. Apple a Google oznámili, že vytvorili vlastné patch-e pre FREAK-SSL/TLS zraniteľnosť. SSL/TLS zraniteľnosť FREAK postihuje okrem Apple Safari a Google Android prehliadačov aj Chrome pre Android (ver. 40.0.2214.109) a Chrome pre Mac OS X (ver. 40.0.2214.115) prehliadače (pozri si na konci článku). O termine uplatnenia Google patchov nie sú známe bližšie údaje,…

 3. 1deň: Vyšlo marcové číslo SysAdmin Magazine

  Vyšlo marcové číslo SysAdmin Magazine - free magazín pre IT pracovníkov z oblasti zabezpečenia sietí a pod.

 4. 1deň: "FREAK"-SSL/TLS zraniteľnosť

  FREAK (Factoring Attack on RSA-EXPORT Keys), tak sa volá novo-nájdená zraniteľnosť SSL/TLS. Vyskytuje sa v OpenSSL verzie 1.01k a nižšej. Zraniteľnosť našiel tým miTLS. Viac sa dočítate TU a ukážka s videom TU. Samozrejme že otestovať Vašu adresu môžete:https://tools.keycdnhttps://tools.keycdn.com/freak.com/freak https://tools.keycdn.com/freak

 5. 2dni: Email Hillary Clinton hacknutý

  Email konto Hillary Clinton bolo hackné, pretože používala súkromné email konto pre vládnu korešpondenciu. Zdroj správy.

 6. 2dni: Herné engine Source 2 od Valve je free pre vývojárov

  Spoločnosť Valve oznámila vydanie Source 2, ďalšej generácie ich herného engine Source, ktoré bude free pre vývojárov takýchto hier.

 7. 3dni: Dropbox údajne skryte pristupuje ku VŠETKÝM súborom vo vašom PC

  Dropbox údajne skryte pristupuje ku VŠETKÝM súborom vo vašom PC. Túto veľmi znepokojujúcu info vydal server e-siber.com/guvenlik.

 8. 4dni: ISIS údajne hrozí zakladateľom soc. siete Twitter

  Twitter prostredníctvom CNBC uviedlo informáciu, že bezpečnostný tím z Twitter začal šetrenie ohľadom pravdivosti bezpečnostných hrozieb zo strany ISIS voči zakladateľovi (Jack Dorsey) a zamestnancom spoločnosti Twitter.

 9. 5dní: vyšlo Xfce 4.12

  Dnes bola vydaná verzia 4.12 populárneho desktopového prostredia Xfce, a to s dvojročným meškaním oproti pôvodnému plánu. Oznámenie o vydaní.

 10. 1týž: Anketa k Opensource víkendu

  Na bratislavský Opensource víkend došlo 23 návrhov na prednášky - hlasovaním v ankete možno ovplyvniť program. Okrem ankety na stránke nájdete odkaz na FB a G+ eventy - ak vás akcia zaujala, prihláste sa tam a propagujte. Miloš

 11. 1týž: UBUNTU MATE

  UBUNTU MATE sa od verzie 15.04 stalo oficiálne ďalším členom rodiny UBUNTU.

 12. 1týž: Web stránka Lenovo.com bola hacknutá

  Web stránka Lenovo.com bola hacknutá. Po kliknutí na túto webstránku ste boli presmerovaní na Twitter účet hackerov @LizardCircle. Teraz funguje presmerovanie celej webstránky na CloudFlare DNS resolution stránku.

 13. 1týž: Prečo som povedal zbohom Googlu, Applu a MS

  Zaujímavé čítanie priniesol Dan Gillmore. Odkaz TU.

 14. 1týž: Nebezpečné mobilné app ľahko zistí vašu polohu a smer pohybu

  Bolo oznámené, že vzniklo bezpečnostné riziko pre užívateľov mobilných zariadení, a síce, že meranie celkovej spotreby energie z mobilného telefónu v priebehu časového intervalu úplne odhaľuje polohu telefónu a smer pohybu tohoto mobilného zariadenia. V súčasnej dobe je k dispozícii na Google Play 179 aplikácií, ktoré zbierajú takúto informáciu,…

 15. 1týž: Samba bezpečnostná zraniteľnosť (CVE-2015-0240)

  Samba bezpečnostná zraniteľnosť (CVE-2015-0240) smbd file server daemona. Postup fixácie zraniteľnosti v RedHat a pomocou update vo Fedora 21.

 16. 1týž: Linux v anime

  Síce staršia, ale za to srandovná anime progagácia Linuxu. http://ho.tlo.li/.

 17. 1týž: Nová verzia linuxovej distribúcie Bodhi Linux 3.0.0

  Nová verzia linuxovej distribúcie Bodhi Linux 3.0.0, ktorá je založená na Ubuntu 14.04 LTS Core, používa desktopové prostredie Enlightenment 19.3. Za zmienku stojí aj vylepšené AppCenter, ponúkajúce široké spektrum inštalačného softvéru. Odkazy na image inštalačné súbory nového Bodhi Linux 3.0.0 nájdeš tu.

 18. 1týž: Budúce jadro Linux 4.0

  Po verzii linuxového jadra 3.19 bude nasledovať verzia 4.0. Rozhodlo o tom hlasovanie používateľov sociálnej siete Google+. Viac v Linusovej správe na LKML. Zároveň bol vydaný prvý Release Canditate verzie 4.0.

 19. 1týž: NSA/GCHQ skompromitovali nové SIM karty od holandskej firmy Gemalto

  Pri SIM kartách vyrobených po roku 2010, boli odcudzené továrenské šifrovacie podpisové kľúče. Médiá Snowdenovu reveláciu ignorujú. Zdroj: theintercept.org

 20. 2týž: Recenzia UBUNTU telefónu

  Krátka recenzia BQ Aquaris E4.5 Ubuntu Edition telefónu.


Články sú aktualizované raz za pol hodinu. Čas najbližšej aktualizácie:
Odkazy na jednotlivé články spolu s názvami a popismi sú získavané automaticky a zodpovednosť za ne nesú jednotliví vydavatelia.

info [zavinac] inespravy [bodka] sk
Anti© 2009-2015 Iné správy