Utorok, 2. september 2014.  Na Slovensku Linda, Rebeka, zajtra Belo.  V Česku Adéla, zajtra Bronislav.

IT  >  Veda a technika

 LinuxOS – správy Náhľad stránok zdroja

Slovenský linuxový portál

 1. 12hod: Čítanie EXT3/4 diskov z Windows

  Ak používate dualboot Windows a Linux, môže sa stať EXT2FSD vítaným pomocníkom. Najnovšiu verziu programu, ktorá umožňuje čítať a zapisovať na linuxové disky z MS Windows, si môžete stiahnuť zo stránky projektu.

 2. 1deň: Ďalšia zraniteľnosť v iOS apps umožňuje volanie bez vedomia užívateľa

  Ďalšia zraniteľnosť v iOS apps umožňuje volanie bez vedomia užívateľa, medzi zraniteľné iOS apps patria G+, Gmail, FB Messenger, atď. Pozri si aj ďalšie videá z podujatia BSides Las Vegas 2014.

 3. 1deň: Microsoft uvoľní pre vývojárov na oboznámenie nový Windows 9 v septembri

  Microsoft uvoľní pre vývojárov (na oboznámenie sa s novou verziou) novú verziu OS Windows 9 v septembri tohoto roku.

 4. 1deň: PHP 5.6

  Oficiálne vyšlo PHP vo verzií 5.6. Prehľad zmien a noviniek, ako i informácie o kompatibilite nájdete na stránke php.net.

 5. 3dni: web Blackhole bol hacknutý

   http://dsl.sk/article.php?article=16007

 6. 1týž: NSA používa vlastný vyhľadávací nástroj ICREACH ktorý je…

  Na spravodajskom serveri en.ria.ru bolo oznámené, že US National Security Agency (NSA) používa vlastný vyhľadávací nástroj ICREACH, ktorý je funkčne podobný Google "search engine". Desiatky amerických vládnych agentúr majú tak online prístup ku zbierke viac ako 850-miliárd záznamov telefonických hovorov, e-mailov, o lokalizáciach mobilov a internetových chatov.

 7. 1týž: Rusko a Čína sa dohodli na rozšírení čínskych dodávok informačných…

  Rusko a Čína sa dohodli na rozšírení čínskych dodávok informačných technológií do Ruska pre vytváranie mnohostranného transparentného modelu riadenia kritických zdrojov internetovej infraštruktúry. Konkrétne sa jedná o rozšírenie dodávky čínskych serverov, úložných systémov a ďalších čínskych IT produktov…

 8. 1týž: Vydanie novej verzie operačného systému Solaris 11.2

  Oracle oznámilo dostupnosť novej verzie spotrebiteľského operačného systému Solaris 11.2. Inštalačné obrazy sú pripravené pre architektúry x86 a SPARC, taktiež je dostupné Live-zostavenie.

 9. 1týž: KaOS 2014.08 prináša KDE 4.14

  Najnovšie KDE 4.14 si môžete otestovať vďaka systému KaOS v novej verzií 2014.08. KaOS je systém podobný ArchLinuxu a v novom vydaní má okrem iného prerobený inštalátor (podľa inštalátora z Manjaro Linuxu) či Dropbox klienta v novej QT5 verzii.

 10. 1týž: Ruská hackerská skupina Anonymous International hackla iPhone Dmitrija Medvedeva

  Ruská hackerská skupina Anonymous International hackla iPhone ruského ministerského predsedu Dmitrija Medvedeva a zverejnila jeho heslá na Twitter a Facebook. Hackeri vystríhajú pred používaním iPhone.

 11. 1týž: Koniec občianskych práv, spravodajské agentúry majú svet Internetu v zajatí

  "Koniec občianskych práv, spravodajské agentúry majú svet Internetu v zajatí". Tento dramatický titulok zverejnilo nemecké vydanie Deutsche Wirtschafts Nachrichten ohľadom záverov vyšetrovania skupiny vedcov a novinárov Nemecka, špecializujúcich sa na oblasti problémov digitálnej bezpečnosti a činnosti tajných služieb. Zdroj správy.

 12. 1týž: Európska kozmická agentúra používa SUSE GNU/Linux

  Európska kozmická agentúra (ESA) používa SUSE GNU/Linux už od roku 2012, v súčasnosti pre vyše 450 rôznych tímov (http://www.themukt.com/2014/08/18/european-space-agency-using-suse-linux/); na rozdiel od nej Medzinárodná vesmírna stanica (ISS) migrovala predčasom po bezpečnostnom incidente na distribúciu Debian.

 13. 2týž: Twitter účet hackerov Anonymous bol zablokovaný

  Twitter účet hackerského hnutia "Anonymous" bol zablokovaný ihneď potom, čo stránky oznámili meno policajta, ktorý údajne zabil teenagera čierneho pôvodu v americkom štáte Missouri. Zdroj správy.

 14. 2týž: anti-Facebook: rýchlo rastúca súkromná sociálna sieť Nextdoor

  anti-Facebook: rýchlo rastúca súkromná sociálna sieť Nextdoor, ktorá spája susedov.

 15. 2týž: DVD s prídavným softvérom pre Ubuntu 14.04 a všetko, čo sa na Ubuntu zakladá

  Je možnosť objednať si DVD, ktoré obsahuje prídavný softvér pre Ubuntu 14.04 a všetko, čo sa na distribúcii Ubuntu zakladá (Ubuntu, Kubuntu, Xubuntu a ďalšie oficiálne vetvy, tak ako aj Linux Mint 17, Greenie 14.04.x a ďalšie projekty, ktoré z Ubuntu vychádzajú). Ide o DVD kolekciu približne 4000 programov, jazykovej podpory, a všetkého, čo sa balí do .deb balíčkov. Súčasťou…

 16. 2týž: Horúce miesta v kóde Linux jadra detekované pomocou Coverity Scan statickej analýzy

  Na vývojárskom blogu "Dave Jones' Linux & opensource stuff" sa objavila séria príspevkov, zameraná na problémové miesta v kóde Linux jadra, ktoré sú detekované v podobe chýb a zraniteľností v kóde jadra pomocou Coverity Scan statickej analýzy. Na vrchole v počte chýb sa objavila kategória komponentov ovládačov / "staging". Linux Staging strom (alebo len "staging") sa používa pre vývojárov na zostavenie stand-alone ovládačov a súborových…

 17. 2týž: Special Achievement in GIS (SAG) 2014: ocenenie za Zá­klad­nú bá­zu…

  Úrad geodézie, kartografie a katastra Slovenskej republiky získal ocenenie za frontend (ArcGIS) + backend (Oracle && IIS) vrámci projektu ZBGIS [Operational Programme Informatisation of Society – Electronic services for cadaster (OPIS ESKN – ZBGIS)]. Irónia?! Internal Server Error...

 18. 2týž: Patentový konglomerát s väzbou na Billa Gatesa

  Patentový "konglomerát" Intellectual Ventures s väzbou na Billa Gatesa sa chystá zdaniť producentov veternej energie ďalšou sadou nezmyselných patentov.

 19. 2týž: Mission Data Repository (MDR)

  Prelet nad yottabajtovým NSA bunkrom v štáte Utah (Illegal Spying Below: Activists Fly Anti-Surveillance Airship over NSA's Utah Data Center). Enjoy!

 20. 2týž: Black Hat USA 2014 online videá

  Online videá z konferencie Black Hat USA 2014 ....


Články sú aktualizované raz za hodinu. Čas najbližšej aktualizácie: 16:05
Odkazy na jednotlivé články spolu s názvami a popismi sú získavané automaticky a zodpovednosť za ne nesú jednotliví vydavatelia.

info [zavinac] inespravy [bodka] sk
Anti© 2009-2014 Iné správy