Streda, 20. august 2014.  Na Slovensku Anabela, zajtra Jana.  V Česku Bernard, zajtra Johana.

IT  >  Veda a technika

 LinuxOS – správy Náhľad stránok zdroja

Slovenský linuxový portál

 1. 12hod: Európska kozmická agentúra používa SUSE GNU/Linux

  Európska kozmická agentúra (ESA) používa SUSE GNU/Linux už od roku 2012, v súčasnosti pre vyše 450 rôznych tímov (http://www.themukt.com/2014/08/18/european-space-agency-using-suse-linux/); na rozdiel od nej Medzinárodná vesmírna stanica (ISS) migrovala predčasom po bezpečnostnom incidente na distribúciu Debian.

 2. 1deň: Twitter účet hackerov Anonymous bol zablokovaný

  Twitter účet hackerského hnutia "Anonymous" bol zablokovaný ihneď potom, čo stránky oznámili meno policajta, ktorý údajne zabil teenagera čierneho pôvodu v americkom štáte Missouri. Zdroj správy.

 3. 1deň: anti-Facebook: rýchlo rastúca súkromná sociálna sieť Nextdoor

  anti-Facebook: rýchlo rastúca súkromná sociálna sieť Nextdoor, ktorá spája susedov.

 4. 2dni: Rusko a Čína sa dohodli na rozšírení čínskych dodávok informačných…

  Rusko a Čína sa dohodli na rozšírení čínskych dodávok informačných technológií do Ruska pre vytváranie mnohostranného transparentného modelu riadenia kritických zdrojov internetovej infraštruktúry. Konkrétne sa jedná o rozšírenie dodávky čínskych serverov, úložných systémov a ďalších čínskych IT produktov…

 5. 3dni: DVD s prídavným softvérom pre Ubuntu 14.04 a všetko, čo sa na Ubuntu zakladá

  Je možnosť objednať si DVD, ktoré obsahuje prídavný softvér pre Ubuntu 14.04 a všetko, čo sa na distribúcii Ubuntu zakladá (Ubuntu, Kubuntu, Xubuntu a ďalšie oficiálne vetvy, tak ako aj Linux Mint 17, Greenie 14.04.x a ďalšie projekty, ktoré z Ubuntu vychádzajú). Ide o DVD kolekciu približne 4000 programov, jazykovej podpory, a všetkého, čo sa balí do .deb balíčkov. Súčasťou…

 6. 3dni: Horúce miesta v kóde Linux jadra detekované pomocou Coverity Scan statickej analýzy

  Na vývojárskom blogu "Dave Jones' Linux & opensource stuff" sa objavila séria príspevkov, zameraná na problémové miesta v kóde Linux jadra, ktoré sú detekované v podobe chýb a zraniteľností v kóde jadra pomocou Coverity Scan statickej analýzy. Na vrchole v počte chýb sa objavila kategória komponentov ovládačov / "staging". Linux Staging strom (alebo len "staging") sa používa pre vývojárov na zostavenie stand-alone ovládačov a súborových…

 7. 3dni: Special Achievement in GIS (SAG) 2014: ocenenie za Zá­klad­nú bá­zu…

  Úrad geodézie, kartografie a katastra Slovenskej republiky získal ocenenie za frontend (ArcGIS) + backend (Oracle && IIS) vrámci projektu ZBGIS [Operational Programme Informatisation of Society – Electronic services for cadaster (OPIS ESKN – ZBGIS)]. Irónia?! Internal Server Error...

 8. 3dni: Patentový konglomerát s väzbou na Billa Gatesa

  Patentový "konglomerát" Intellectual Ventures s väzbou na Billa Gatesa sa chystá zdaniť producentov veternej energie ďalšou sadou nezmyselných patentov.

 9. 3dni: Mission Data Repository (MDR)

  Prelet nad yottabajtovým NSA bunkrom v štáte Utah (Illegal Spying Below: Activists Fly Anti-Surveillance Airship over NSA's Utah Data Center). Enjoy!

 10. 3dni: Black Hat USA 2014 online videá

  Online videá z konferencie Black Hat USA 2014 ....

 11. 3dni: E. Snowden v interview pre wired.com hovorí o existencii svätého hovna

  E. Snowden v interview pre wired.com hovorí o možnej existencii "svätého hovna", t.j. informácie, zverejnenie ktorej vyvolá výbuch vo vládnych kruhoch. Základné informácie o "svätom hovne" v češtine.

 12. 1týž: Ach ten Skype

  "V každém případě trvala mi to řešení problému se Skype přes 3 hodiny času. Za tu dobu jsem normálně schopen instalovat celý systém, ne jednu aplikaci. Microsoft se za ty roky, co jej nepoužívám, nepoučil. On je stále stejný, ba ještě horší. Po odborné stránce zmateční, bordelářský, nedomyšlený, k zákazníkům bezohledný, arogantní." Zdroj správy.

 13. 1týž: RC2 (second release candidate) vydania novej verzie operačného systému Qubes OS R2

  Bolo uvoľnené RC2 (second release candidate) vydania novej verzie operačného systému Qubes OS R2. Stiahnutie rc2 inštalačného obrazu Qubes OS R2. Toto RC2 je prakticky zhodné s budúcou finálnou verziou.

 14. 1týž: Bezpečnostný problém v Firefox ohľadom self-signed certifikátov

  Bol opísaný bezpečnostný problém v Firefox prehliadači ohľadom self-signed certifikátov. Spočíva v nemožnosti trvalo pridať takýto self-signed SSL-certifikát za účelom šifrovaného spojenia, po každom štarte Firefox je možné pridať takýto SSL certifikát IBA dočasne.

 15. 1týž: Linuxové kontajnery majú rovnakú alebo lepšiu výkonnosť ako VM

  Linuxové kontajnery (Linux containers) majú vo všetkých oblastiach rovnakú alebo lepšiu výkonnosť ako VM (Virtual Machine). Pre rozšírenie informácie si pozrite článok na serveri domino.research.ibm.com.

 16. 2týž: Premena Facebook-stránky na Firefox OS mobilnú app

  Použitie open-source frameworku Apptuter je v článku na hacks.mozilla.org opísané na príklade premeny Facebook-stránky na Firefox OS mobilnú app. Framework Apptuter vytvára apps pre mobilné platformy Android a Firefox OS.

 17. 2týž: Vydanie novej verzie operačného systému Solaris 11.2

  Oracle oznámilo dostupnosť novej verzie spotrebiteľského operačného systému Solaris 11.2. Inštalačné obrazy sú pripravené pre architektúry x86 a SPARC, taktiež je dostupné Live-zostavenie.

 18. 2týž: Vyšla nová mainline verzia linuxového jadra Linux 3.16

  V nedeľu vyšla nová mainline-verzia linuxového jadra Linux 3.16. Najviac zmien vo verzii Linux 3.16 doznali hlavne: kód ovládačov zariadení, aktualizácie kódu pre jednotlivé hardvérové platformy, sieťový zásobník a vnútorné podsystémy jadra.

 19. 2týž: Systémy satelitnej komunikácie sú globálne ohrozené chybami v zabezpečení

  Hacker Ruben Santamarta uverejnil na konferencii Black Hat 2014 príspevok pod názvom "SATCOM Terminals: Hacking by Air, Sea, and Land", zaoberajúci sa alarmujúcim faktom, že systémy satelitnej komunikácie sú globálne ohrozené chybami v zabezpečení týchto prostriedkov. "Žijeme vo svete neustále tečúcich dát. Je jasné, že tí, ktorí riadia komunikačnú prevádzku majú výraznú výhodu. Táto schopnosť narušiť, kontrolovať, meniť alebo vytvoriť re-trasy…

 20. 2týž: LibreOffice 4.3

  Na blogu Document Foundation sa môžete dočítať o zmenách, ktoré so sebou priniesol nový LibreOffice 4.3. Podľa tvrdení autorov nemôžete mať lepší kancelársky balík.


Články sú aktualizované raz za hodinu. Čas najbližšej aktualizácie: 13:05
Odkazy na jednotlivé články spolu s názvami a popismi sú získavané automaticky a zodpovednosť za ne nesú jednotliví vydavatelia.

info [zavinac] inespravy [bodka] sk
Anti© 2009-2014 Iné správy