Klasické náramkové značkové hodinky

Klasické hodinky nikdy nezaniknú.

Hodinky boli po viac ako 500 rokov pomocníkom človeka. Prežili množstvo vojen a technických revolúcií. Súčasné technológie používané privýrobe hodiniek sa diametrálne odlišujú od klasickej výroby a tým aj od mechanizmov, ktoré ich uvádzajú do pohybu. To však nie je jediný rozdiel medzi klasickými a čipovými hodinkami, ktoré zvládajú oveľa viac funkcií, ako ukazovanie času. Majú napr. ukazovateľ dátumu, budík atď. Na trhu ich presadzujú také známe firmy, ako Google, Apple, alebo Samsung. Aktuálna je preto otázka, či tieto produkty modernej doby a nových technológií, znamenajú reálnu hrozbu pre výrobu klasických luxusných hodiniek.

Značky ako A. Lange & Söhne, Piaget, Harry Winston a Rolex, aj naďalej vyniknikajú svojou kvalitou a preto ich odbyt nezaznamenal žiadne známky spomalenia aj napriek potenciálnej hrozbe konkurencie tech gigantov. Z prieskumov záujmu o kúpu klasických hodiniek jasne vyplýva, že spotrebyteľský dopyt neklesá a bude si udržiavať aj v budúcnosti svoju úroveň. A to aj napriek konkurenci nových technológií.

Tu je niekoľko dôvodov, prečo budú klasické náramkové hodinky vždy v obľube a klienti budú mať o ne vždy záujem.

Efekt James Bond

“Trench hodinky” boli uvedené najskôr ako pomôcka pre vojakov počas 1. svetovej vojny. Z týchto mechanických náramkových hodiniek sa postupne vyvinuli hodinky, ktoré sa presadili u zákazníkov do takej miery, že položili základy pre vznik trhu s luxusnými hodinkami.

Hodinky aké by moho nosiť James Bond

Veľké značky ako Rolex, Cartier, Harry Winston a A. Lange & Söhne sú vyhľadávané, pretože o kvalite produktu nie sú žiadne pochybnosti, ale tiež preto, že značky majú svoju vlastnú históriu, ktorá naznačuje, že majiteľ týchto značkových hodiniek má dobrý vkus, je kultivovaný a v neposlednom rade to svedčí i o jeho blahobyte a tým aj poprednom postavení na spoločenskom rebríčku. Značka Rolex je v Spojených štátoch v prvom rade symbolom spoločenského postavenia.

“Mnohí ľudia chcú Rolexy preto, lebo ich vlastníctvo má pre majiteľa vysokú výpovednú hodnotu”.

 

Vysvetlil Ariel Adams ako človek, ktorý sa vdanej problematike skutočne vyzná. Samozrejme že každý záujemca označkové hodinky ich chce kúpiť za čo najnižšiu cenu.

Na záujem o klasické značkové hodinky majú vplyv nielen kvalita a dlhoročná tradícia. V dnešnej dobe veľkú úlohu zohráva aj životný štýl súčasnej spoločnoti, v ktorom výrazným spôsobom ovplyvňujú záujem spotrebiteľov celebrity. Typickým príkladom je zvýšenie záujmu o hodinky značky Omega, známe ako “bondovky”, ktorých predaj sa zvýšil o 45 % po tom, ako sa objavili na ruke známeho a populárneho filmového hrdinu.. Muži kupovali hodinky podľa vzoru agenta 007 nielen preto, že Seamaster bol vysoko kvalitný produkt, ale preto, že to symbolizovalo životný štýl.

Znáčkové hodinky Omega sú pýchov každého muža

Spoločnosti zaoberajúce sa produkciou klasických značkových hodiniek vynakladajú veľké investície nielen do ich kvality, ale aj do dizainu. Ich cieľom je, zabezpečiť výrobku maximálnu viditeľnosť. A nie je to len Hollywood,ktorý sa podieľa na propagácii výrobkov tej-ktorej značky. Ako príklad môžeme uviesť OH v r. 2012, kedy zásluhou Michaela Phelpsa zaznamenalo vyhľadávanie ním prezentovanej značky výrazný nárast na WorldWatchReport.

Nahraďte iPhone, nie hodinky!

Mechanické hodinky zostali populárne i napriek digitálnemu veku, pretože ich vypracovanie sa vyznačuje vysokou kvalitou.

V dennom živote sme závislí na telefónoch, počítačoch, kamerách a ostatných výdobytkoch najmodernejšej techniky. Vlastniť niečo, čo tvorí protiváhu v predigitalizovanom svete, je úžasne upokojujúce. Stephen Puvirent, zástupca šéfredaktora internetového vydania, nám povedal : “Chystám sa nahradiť môj iPhone v priebehu niekoľkých rokov. Ale moje hodinky môžem nosiť každý deň a po celý život”. To je vlastne aj hlavný dôvod, prečo kupujúci akceptujú vysokú cenu, ktorú musia vynaložiť na značkové hodinky. Odmenou im je vysoká kvalita, dlhá životnosť a záruka štýlu, ktorý bude vždy akceptovaný. Z mechanických značkových hodiniek sa tak stal vzácny kus, ktorý sa môže o niekoľko rokov stať súčasťou “rodinného striebra”.

Hodinárskym majstrom trvá niekoľko mesiacov, niekedy však aj niekoľko rokov, aby zostrojili komplikované vnútorné mechanizmy hodiniek, ktoré sú také vzácne, že sa z nich stávajú predmety vzbudzujúce záujem zberateľov. Ich zložité mechanizmy obsahujú napr.bleskový chronograf, ktorý im umožňuje ukázať čas dvoch rozličných akcií súčasne. Iné majú v mechanizme zabudované “večné kalendáre”. Tie umožňujú určiť presný dátum hociktorého dňa v budúcnosti.

[testimonial author=”A. Lange & Sohne PR manager Alexander Haxton”]“Pre našich zberateľov je to niečo, čo vnímajú ako umelecké diela”.[/testimonial]

Vzhľadom k tomu, že tieto hodinky dosahujú mimoriadne vysokú kvalitu, ich žiadanosť na trhu si zachováva po dlhé roky, súčasnosť a nepochybne ani budúcnosť nevynímajúc, stále rovnakú úroveň. Každý kus má svoj vlastný príbeh. Už v roku 1970 boli v ponuke potápačské hodinky, ktorých pôvodným vlastníkom bol profesionálny potápač z 20-tych rokov. V čase konzumnej spoločnosti majú výrobky zámerne krátku životnosť. Preto vlastniť v tejto dobe predmet, ktorý prežil niekoľko generácií, musí byť úžasný pocit.

Hodinky pre niekoľko generácií.

Nikdy nepodceňujte silu histórie a nostalgie. Keď vlastníte hodinky, ktoré nemáte denne na ruke aby vám ukazovali čas, môžu mať pre vás znamenať veľa, pretože sú symbolom niečoho osobného. Môžu stelesňovať spomienku na osobu vám veľmi blízku, uchovávať si spomienky na vašich starých rodičov a prarodičov, či iných blízkych príbuzných z predchádzajúcich generácií. Často sú aj vyjadrením blízkeho vzťahu, lásky či úcty k človeku, ktorý je vašim súčasníkom. Vzhľadom k tomu, že sa stalo bežnou praxou, aby sa hodinky dedili z generácie na generáciu, jednotlivé značky využívajú túto skutočnosť pri uvádzaní svojich výrobkov na trh.

Mottom firmy Patek Philippe je:

”Aj keď si nikdy nebol vlastníkom Patek Philippe, tvojou povinnosťou je postarať sa, aby ich vlastili budúce generácie.”

Haxton vyhlásil, že kto si kupuje ich hodinky, investuje do predmetov, ktoré mejú zberateľskú hodnotu.

Pre niektorých ľudí nosiť hodinky je zvyk, ktorý si udržujú už od detstva. Začalo sa to pre nich ich prvými Mickey Mouse hodinkami. U iných sa to začalo, keď dostali svoje prvé hodinky na narodeniny, alebo ako dar k maturite, alebo promócii.

Napriek tomu, že na trhu sú hodinky, v ktorých sa uplatňujú nové technológie, okrem toho, že ukazovateľom času sa stali aj mobilné telefóny a monitory počítačov, stále bude dosť dôvodov na to, aby klasické luxusné hodinky obhájili svoje miesto na trhu a neprestávali byť zaujímavým artiklom pre spotrebiteľov. Netýka sa to len staršej generácie s nostalgickými spomienkami, ale aj mladej generácie so zmyslom pre kvalitu a luxus. Klasické náramkové hodinky majú svoju budúcnosť a sú stálicou na trhu s hodinkami.